10 skvelých tipov na vianočné darčeky. Aj bez nálepky eko.

tipy na darčeky
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Čo tak urobiť Vianoce menej konzumnými a priateľskejšími k životnému prostrediu?

Blížia sa Vianoce, sviatky najväčšieho konzumu… Nemusíme pre Vás vyťahovať štatistiky plytvania potravinami, kupovaním zbytočných a nepotrebných vecí. Áno, najlepšie by bolo urobiť z Vianoc čisto duchovnú vec, ale nie sme naivné a vieme, že kupovaniu darčekov a prípravy jedla sa asi máloktorá rodina vzdá. Čo tak pokúsiť sa aspoň trochu minimalizovať svoju ekologickú stopu a kúpiť tento rok blízkym niečo ekologickejšie? Aby sme Vám výber uľahčili, pripravili sme pre Vás zoznam “eco friendly” vecí, ktorými môžete potešiť svojich blízkych a byť priateľský k životnému prostrediu.

A najzaujímavejší darček je na konci nášho zoznamu.

#1 BEZ ODPADU

Ak tento internetový obchod ešte nepoznáte, tak čo najrýchlejšie ho spoznajte. Už ako názov napovedá, ide o tzv. bezodpadový e-shop, kde veci nežijú v plastových a zbytočných obaloch. Jednoducho si vyberiete tovar,  množstvo a zabaliť si to môžete nechať v papierovom, v sklenenom alebo vo vlastnom obale, ktorý im predtým pošlete.
A verte nám, tak kvalitné výrobky v bežných obchodoch nenájdete.

Darovať môžete buď Darčekové poukážky alebo jednoducho vyberte z tovaru. Určite budú všetci natešení, veď jedlo konzumujeme každý deň. My by sme za darčeky od nich vraždili. 🙂

#2 PONIO

V dnešnej dobe je už prírodnej kozmetiky na trhu veľmi veľa, ale odkedy poznáme Ponio, už to vôbec nesledujeme. Ponio je pre nás čistá dokonalosť. Majú všetko, čo človek potrebuje. Všetko je balené v rozložiteľných obaloch a všetko krásne vonia.
Na ich blogu sa môžete dočítať, že Ponio bolo inšpirované britským Lush ( vegánska, ručne robená kozmetika), ale musíme povedať, že Lush sa môže ísť inšpirovať Poniom. Ich obchod sme navštívili v Škótsku a vydržali sme tam 2 minúty. Všetko bolo krikľavé, farebné a smradľavé. Radšej sme ušli. Proste Ponio musíte vyskúšať, je to The Best!

V ponuke nájdete aj Darčekové sady,

Všetky produkty sú skvelé, ale ak máme vybrať naše najobľúbenejšie, tak sú to tieto:

Mydlá: Fresh air s rakytníkom alebo Ichtamolové mydlo.
Šampúchy: Citrón a rozmarín.
Pazúch: Fresh air a Čajovník a lemongras.

#3 ECOHEART

Áno, zubné kefky. Veď je to vec, ktorú používame niekoľko krát denne a hlavne za tie od Eco heart sa nemusíte hanbiť. Určite potešia každého, komu ich kúpite a ešte tým pomôžete aj iným ľuďom, ale viacej sa dozviete na ich stránke.
Sú bambusové, sú farebné, sú v skle a sú eko. 

#4 MABETS

Mabets je e-shop, v ktorom nájdete eko tašky, eko fľaše a množstvo skvelých drobností.
Odporúčamé Vám tieto skvelé sieťky na ovocie a zeleninu. Máme ich už 7 rokov a stále sú ako nové. Ušetríte množstvo plastových sáčkov a pri pokladni Vás budú zbožňovať. Zatiaľ z nich bol každý nadšený. 🙂
Alebo potešte niekoho aj Darčekovou poukážkou.

#5 KNIHY

Všetci súhlasíte, že knihy patria k Vianociam. A Vegálniček knihy veľmi ľúbi, preto v našom zozname nemôžu chýbať. Určite Vám odporúčame Martinus.sk.

Tu sú naše vianočné tipy:

Bea Johnson – Domácnost bez odpadu
Erazim Kohák – Zelená Svatozář
T.H. Eriksen – Odpady
Nicole Justová – Vaření pro vegany
Linda Müllerová – A co teda jíš – túto knihu musí mať každý vegán, ktorý rád varí. 🙂

Ak potrebuješ viacej inšpirácie, prejdi si aj náš zoznam kníh.

#6  EKO OBLEČENIE A OBUV

Áno, po knihách musí ísť oblečenie. 🙂
Nie sú to síce klasické vianočné ponožky, ale týmto vegánov veľmi potešíte.
Odporúčame Vám dva obchody Etik Butik a Will’s Vegan Shoes. U Willsov máte dopravu zadarmo a topánky prídu do pár dní. Ak Vám nesadne veľkosť, môžete ich zadarmo vrátiť/vymeniť.

#7 ODŠŤAVOVAČ

Čo je krajšie ako začať deň zdravou a chutnou šťavou?
Preto Vám odporúčame odšťavovač Omega. U nás funguje už niekoľko rokov a odšťaví všetko. Bez neho si to už nevieme predstaviť.
Nebojte sa UK obchodu. Majú oveľa nižšie ceny ako na Slovensku, doprava je zadarmo a dodanie je naozaj rýchle. Odporúčame všetkými dvadsiatimi.
Ak ste Raw, musíte mať aj túto skvelú sušičku.

Zdroj: www.ukjuicers.com

#8 VITALVIBE

V tomto obchode nájdete rôzne doplnky stravy, vitamíny, proteíny a iné doplnky, ktoré všetkým budú chutiť.
Odporúčame Sunwarrior proteín alebo ich mladý jačmeň.

#9 PRIJEMNÉ VECI

V E-shope Príjemné veci nájdete mnoho perfektných vecí, ktoré skutočne využijete a sú priateľské k životnému prostrediu. Určite každého poteší darček z toho obchodu. Len pozor, nie všetky veci sú vegan.

#10 ROK ESPRESSO

Predpokladáme, že teraz všetci premýšľate nad tým, čo to na tom obrázku vidíte. Je to ručný kávovar, resp. ručný espresso kávovar.
Okej, možno je to darček pre kávových fajnšmejkrov a instantnú kávu (nenazývali by sme to kávou, ale…) v tom nepripravíte, ale Rok Espresso je skvelá hračka. A ak chcete vedieť, čo je lepšie ako šťava z Omegy, tak je to práve výberová káva z ROKina. My sme sa do neho zamilovali.
Zabudnite na “kávu” z kapsulí, radšej si dajte poriadnu kávu.

Zdroj: www.gpkava.sk

Možno si to stále neviete predstaviť, preto si pozrite video z dieľne našej obľúbenej pražiarne Green Plantation.

Niečo Vám tu chýba?

Pokojne napíšte do komentáru Váš tip na darček.

Veríme, že sme Vás našim zoznamom inšpirovali a výber vianočných darčekov bude jednoduchší.

Rady na záver?

  • Nakupujte pre druhých iba tie veci, ktoré skutočne potrebujú.
  • zabaľte darčeky do novín, alebo zrecyklujte staré baliace papiere. Prípadne, môžete byť kreatívny – my sme raz darček zabalili do vrecúška od mandariniek.

Želáme Vám krásne a málo konzumné Vianoce. 🙂

Odoberať novinky