Upratovanie

Na umývanie dlážky (alebo akýchkoľvek povrchov) používame čistú vodu s trochou octu. (Ocot s vodou sa dá pomerne dobre použiť v podstate na čistenie čohokoľvek.)

Ak sa Vám to ale zdá málo účinné, opäť sa vrátime k DM-ke, kde nájdete dostatočné množstvo vegánskych a ekologických čistiacich prostriedkov vrátane vecí na riad, práškov na pranie a aviváží. (*Bez aviváže sa však dá celkom jednoducho prežiť, ako sme už dávnejšie zistili. Závisí to však s veľkou pravdepodobnosťou od prášku na pranie, ktorý používate.)

Na čistenie prachu nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky, ani utierky. Stačí, keď budete používať čistú vodu a handru, ktorú operiete podľa potreby.

Papierové utierky alebo handry zo syntetických materiálov často využívané v kuchyni môžete nahradiť látkovou handrou, ktorú takisto operiete podľa potreby (my sme si postrihali starý uterák na väčšie štvorce a samé sme nerozumeli tomu, prečo sme to nespravili už skôr).

Aby toho ale nebolo málo, tak aj na Slovensku nájdete viacero obchodov s čapovanou drogériou. Skvelý a vyčerpávajúci zoznam nájdete na slovenskom zero waste blogu.