Raňajky šampiónov/šampióniek

Upozornenie: Tento recept je mimoriadne sladký (ale skvelý)! Odporúčame dať si ho po náročnejšom rannom tréningu (ak teda nie ste zástancom low carb diéty). Rozhodne môže však dobre poslúžiť aj ako dezert.

Potrebujeme:

2 banány

1/2 hrnčeka maku

2 PL javorového sirupu

4 lístky čerstvej mäty

Postup:

Najskôr si pomelieme mak. (Neodporúčame kupovať vopred pomletý mak, okrem iného už len pre lepšiu chuť, o ktorú sa tým ukrátite.) Potom si na malé kúsky nakrájame banány, ktoré posypeme makom. Dobre to spolu premiešame; uistite sa, že sa mak dostal naozaj všade, inak to nebude stáť za to. Následne zmes oblejeme javorovým sirupom a znovu dobre premiešame. Mak by sa mal krásne zlepiť a pripomínať napr. koláčovú plnku. A teraz to najdôležitejšie – mäta. Samozrejme platí, že čim čerstvejšia, tým lepšia výsledná chuť. Nasekajte ju na stredne veľké kúsky a primiešajte k zmesi. Asi minútku to nechajte postáť, aby sa všetky chute náležite spojili a potom sa pustite do toho.

Napriek tomu, že kombinácia maku a banánu môže vyzerať v predstave trochu zvláštne, určite nebudete ľutovať, že ste tomu dali šancu.

Podeľte sa o recept s ostatnými.

Share on facebook
Share on twitter
Share on skype
Share on whatsapp

Komentáre